четвер, 24 жовтня 2019 р.
середа, 23 жовтня 2019 р.
ВІТАЄМО З ПЕРЕМОГОЮ УЧАСНИЦЮ ОБЛАСНОЇ ДИТЯЧОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ
Ірина Чумак
жовтня 23, 2019
0 Comments
16 жовтня 2019 року на базі Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді відбулась щорічна обласна дитяча науково-практична конференція для школярів та юннатів Хмельниччини, котрі виконують дитячі науково-дослідницькі роботи в галузі біології, екології, сільського і лісового господарства під керівництвом учителів, керівників гуртків, науковців та фахівців народного господарства.
Традиційно участь у обласному зборі взяли й вихованці Шепетівського міського ЦЕНТУМ. За підсумками проведення вихованка гуртка «Цікавий тераріум» Шепетівського міського ЦЕНТУМ Філюк Анастасія нагороджена Грамотою Хмельницького обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і цінним подарунком за творчий підхід за виконання завдань дослідницько-натуралістичної роботи та змістовну презентацію її результатів на обласній дитячій науково-практичній конференції юннатів Хмельниччини (секція біології, екології та біохімії). Тема роботи «Особливості утримання ігуани в умовах тераріума».
Ми пишаємося нашим юним науковцем та бажаємо їй успіхів у подальших дослідженнях.
пʼятниця, 28 червня 2019 р.
УЧАСТЬ У ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ФЕНОЛОГІЧНІЙ КАМПАНІЇ 2019
Ірина Чумак
червня 28, 2019
0 Comments
Вихованці ЦЕНТУМ отримали сертифікат за участь у Європейській фенологічній кампанії 2019 у рамках програми GLOBE.
Мета проекту: дати можливість школярам більше дізнатися про сезонні зміни в природі та фенологію як науку. Учні створювали власні дослідницькі проекти, вчилися збирати фенологічні дані, обробляти та аналізувати їх, а також мали можливість познайомитися з однолітками GLOBE спільноти з інших країн.
Основним завданням фенології рослин є спостереження за їх різноманітними змінами в річному циклі розвитку і щорічна реєстрація часу їх появи. Зовнішнім виявом річного ритму розвитку рослин є послідовна зміна фенологічних (сезонних) фаз – початку руху пасоки, набубнявіння та розпукування бруньок, поява листя, зацвітання, достигання плодів, листопад. Дані, зібрані в різних регіонах або в одному і тому самому, але протягом декількох років, порівнюються між собою. Фенологічні спостереження можуть мати не тільки науковий інтерес, вони необхідні для багатьох галузей народного господарства. Зміни тривалості вегетаційного періоду, інтервалу між розвитком і опаданням листя, можуть бути ознакою глобальної зміни клімату.