понеділок, 24 квітня 2017 р.

24 КВІТНЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗАХИСТУ ЛАБОРАТОРНИХ ТВАРИН

квітня 24, 2017 0 Comments
24 квітня в календарі екологічних дат відзначений як Всесвітній день захисту лабораторних тварин, який був заснований Міжнародною Асоціацією проти хворобливих експериментів на тваринах (ИнтерНИЧ) у 1979 році та підтриманий ООН. Спочатку він «відзначався» зоозахисними організаціями в ряді країн, а сьогодні вже по всьому світу активно розвивається рух проти вівісекції (експериментів і дослідів над лабораторними тваринами), яке підтримують активісти різних громадських та зоозахисних організацій.
  Тварини використовувалися в дослідах з давніх часів, але ці роботи носили епізодичний характер. Поняття «лабораторна тварина» склалося в кінці 19 століття у зв'язку з бурхливим розвитком експериментальної біології і медицини, а з другої половини 20 століття метод наукового експериментування на тваринах оформився як самостійний напрям. Сьогодні лабораторні тварини використовуються для моделювання патологічних процесів і випробування ліків, косметичних засобів, сигарет, харчових добавок, речовин побутової хімії... Основними замовниками досліджень виступають великі фармацевтичні і косметичні корпорації.
Серед найбільш часто використовуваних у дослідах тварин - миші, кролики, мавпи і собаки. Щороку сотні представників цих видів гинуть в лабораторіях. Крім того, тварини використовують при навчанні майбутніх медичних працівників і ветеринарних лікарів.
Звичайно, на початковому етапі розвитку науки про лабораторних тварин етичні питання не були актуальними, оскільки і розмах цієї «галузі» не був такий великий. У теперішній же час питання біоетики в даній сфері стоять в центрі уваги вчених і громадськості. Жорстокі досліди і тести на тварин продовжують своє існування, в першу чергу тому, що багато споживачів взагалі не знайомі з цією моральною проблемою, а виробники не зацікавлені доносити її до кінцевого покупця. Саме з метою привернення уваги світової громадськості до цієї проблеми і був заснований Всесвітній день захисту лабораторних тварин. http://calenday.org
Наука, як відомо вимагає жертв. І першими жертвами науки стали лабораторні тварини. Ті самі миші, собаки, жаби і мухи-дрозофіли, яким людство зобов'язане масою корисних речовин - від ліків до косметики (яка, як не дивно, теж тестується на тваринах).
Вдячне людство, намагаючись хоч якось морально виправдатися за завдану лабораторним тваринам шкоду, поставило їм пам'ятники.
Пам'ятник "собаці Павлова" 
Пам'ятник жабі в Парижі перед Пастерівським інститутом. 

Пам'ятник лабораторної миші в Новосибірську - миша, спіраль ДНК - це метафора створення і отримання інформації, завдяки лабораторним тваринам. http://torin-kr.livejournal.com











пʼятниця, 14 квітня 2017 р.

ВЕЛИКОДНІ ВИРОБИ СВОЇМИ РУКАМИ

квітня 14, 2017 0 Comments


16 квітня 2017 – всі християни чекають цього дня з особливим трепетом. Саме світле і чисте свято Великодня цього року в один день будуть відзначати і католики, і православні. У магазинах традиційно з’являться різного роду великодні сувеніри, але чому б самому не постаратися в їх виготовленні? Адже зроблені своїми руками великодні вироби мало в чому поступаються магазинним аналогам. Є чимало чудових великодніх ідей, багато з яких можна зробити всією сім’єю, долучивши до рукоділля навіть маленьких діток. Виготовлення своїми руками поробок до Великодня можна супроводжувати розповідями про історію цього свята. Вихованці гуртків «Абетка природи», «Школа юного акваріуміста», «Фітотерапія» теж виготовили вироби до Великодня для своїх рідних та близьких.







неділя, 9 квітня 2017 р.

МАЙСТЕР-КЛАС "АРОМАТ ЗДОРОВ'Я"

квітня 09, 2017 0 Comments


7 квітня до дня здоров’я проводився майстер-клас «Аромат здоров’я». Все цінне для людини прийнято порівнювати з золотом. Природа дарує людині таку різноманітність «золотих дарів», що їх важко навіть перерахувати. Особливу цінність мають лікарські рослини, які допомагають зберігати і зміцнювати здоров’я людини. У медичних книгах сказано: «Якщо подивитися на природу поглядом лікаря, який шукає ліків, то можна з певністю сказати – ми живемо у світі ліків». Тварини часто лікуються травами, відшукуючи необхідні серед великої кількості. Людина теж здавна помітила, що деякі рослини виліковують певні недуги. Тому люди почали з покоління в покоління передавати набуті знання про лікувальні властивості рослин. На жаль, не завжди і не всі лікарські рослини можна придбати в аптеках. Тому часто люди самі збирають їх на лузі, у лісі,біля водоймищ.
Ми знаємо корисні властивості різноманітних трав: ми додаємо їх у час, робимо настоянки, але мало хто знає, що навіть їх аромат може вилікувати багато захворювань. Одна з областей мозку містить нюхові аналізатори, вони й відповідають за сприйняття запахів. При цьому виникають стійкі нейронні зв'язки, які передають відповідні електричні імпульси нервовій системі. 
Таким чином, ароматична терапія виконує наступні функції: 
§     активізує основні інстинкти і реакції;
§     впливає на поведінку, мотивацію;
§     регулює психоемоційний стан;
§     нормалізує працездатність;
§     стимулює продукування гормонів;
§     провокує вироблення нейромедіаторів;
§     бере участь у нормалізації і регуляції травлення, дихання, серцево-судинної діяльності і роботі сечостатевої системи;
§     значно впливає на емоції, відчуття і настрій.
Для виготовлення мішечка не потрібно особливої кравецької майстерності, все, що знадобиться - відріз натуральної тканини (лляної або бавовняної), голка з ниткою і набір трав з ефірними маслами. Щоб запах тримався довше, краще скласти матеріал вдвічі.  Всередину мішечка слід класти суміші сухих трав, зібраних самостійно або придбаних в спеціалізованому магазині. Сировину необхідно дуже добре подрібнити і як можна швидше помістити в мішечок, щоб уникнути втрати аромату. 
В залежності від цілей, використовуються наступні трави і фітозбори: 
1. лаванда;
2. вербена;
3. розмарин;
4. м'ята;
5. деревій;
6. роза;
7. ромашка;
8. материнка;
9. чебрець;
10. звіробій;
11. мати-й-мачуха;
Виготовлені ароматичні мішечки можна розташовувати в будь-якій частині житла, крім кухні, звичайно. Наприклад, мішечки з лавандою добре підходить для спальні, так як має заспокійливу дію, сприяє нормалізації сну. Аромамішечки з антисептичними властивостями (чайне дерево, евкаліпт, сосна) бажано розташовувати в тих кімнатах, де буває велике скупчення людей, щоб знезаразити повітря і попередити поширення бактерій. Протизапальні суміші (коріандр, бергамот, м'ята) ідеальні, коли хтось з близьких людей постраждав від респіраторно-вірусної інфекції або грипу.   (http://zdorovia.com.ua/narodnamedicina/15277likuvalni-aromati-trav-u-mishechkah-yak-pracyue-aromoterapiya.html).